Home VELUX – LIDER RYNKU STOLARKI 2014

VELUX – LIDER RYNKU STOLARKI 2014

10.10.2014
 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że podczas wrześniowej Gali Liderów Rynku Stolarki w Warszawie, Centrum Analiz Branżowych uhonorowało Grupę VELUX dwoma tytułami „Lidera Rynku Stolarki 2014” i tym samym potwierdziło silną pozycję Grupy VELUX i spółek siostrzanych wśród producentów stolarki okiennej w Polsce.

Analitycy, po zbadaniu wielkości produkcji polskich zakładów firm z branży za rok 2013 stwierdzili, że Grupa VELUX jest liderem segmentu okien dachowych, a także największym eksporterem branży stolarki w Polsce.

Pamiątkowy dyplom z rąk Roberta Klosa, Dyrektora Zarządzającego CAB w imieniu spółek Grupy VELUX odebrał Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska. „Grupa VELUX i spółki siostrzane dynamicznie rozwijają się na rynku polskim. Ogromne inwestycje jakie ostatnio poczyniliśmy, pozwoliły nam jeszcze wzmocnić naszą pozycję, dlatego z przyjemnością przyjmuję to wyróżnienie w imieniu swoim i moich kolegów, zajmujących się produkcją okien VELUX w trzech fabrykach w Polsce” – skomentował otrzymane tytuły Jacek Siwiński.

                    

Grupa VELUX i spółki siostrzane osiągnęły w 2013 roku wartość produkcji na poziomie ponad 1,3 mld zł, co stanowi 13 proc. wzrostu w stosunku do roku ubiegłego. Dzięki inwestycjom o wartości 250 mln zł rozpoczętym w 2011 roku, Grupa VELUX zwiększyła produkcję w Polsce, a także zadebiutowała na rynku z Nową Generacją okien dachowych. Grupa VELUX i spółki siostrzane zatrudniają dziś w Polsce ponad 3100 pracowników i w zeszłym roku stworzyły łącznie 295 nowych miejsc pracy.